Resultat Junior-DM i Snabbschack

Rond 1Rond 2Rond 3Rond 4Rond 5Rond 6Slutställning
 1 Alexander Andersen    0:1    Benjamin Guberina 
 2 Viktor Wiberg         0:1    Theo Dofeldt      
 3 Haider Al-Sherufi     0:1    Tess Jussila      
 4 Måns Vahlberg         0:1    Sebastian Ekstrand
 5 Filip Jonsson         1:0    Hillevi Uhrberg   
 6 Samuel Moor           1:0    Jonathan Holm     
 7 Casper Helgesson      0:1    Gabriel Jacobsen  
 8 Adam Seghir           0:1    Ghenna Chahrour   
 9 Samuel Larsson        1:0    Elias Seghir      
10 Bader Baladi          1:0    Emil Duus         
11 Sakarias Jussila      1:0    BYE               
 1 Theo Dofeldt          1:0    Samuel Moor       
 2 Sebastian Ekstrand    0:1    Bader Baladi      
 3 Benjamin Guberina     0:1    Filip Jonsson     
 4 Ghenna Chahrour       0:1    Sakarias Jussila  
 5 Tess Jussila          0:1    Samuel Larsson    
 6 Gabriel Jacobsen      1:0    Alexander Andersen
 7 Viktor Wiberg         0:1    Haider Al-Sherufi 
 8 Jonathan Holm         0:1    Måns Vahlberg     
 9 Hillevi Uhrberg       1:0    Casper Helgesson  
10 Emil Duus             1:0    Adam Seghir       
11 Elias Seghir          1:0    BYE               
 1 Bader Baladi          0:1    Theo Dofeldt      
 2 Filip Jonsson         0:1    Gabriel Jacobsen  
 3 Sakarias Jussila      1:0    Samuel Larsson    
 4 Haider Al-Sherufi     0:1    Hillevi Uhrberg   
 5 Tess Jussila          0:1    Sebastian Ekstrand
 6 Måns Vahlberg         0:1    Ghenna Chahrour   
 7 Samuel Moor           1:0    Emil Duus         
 8 Elias Seghir          0:1    Benjamin Guberina 
 9 Alexander Andersen    1:0    Viktor Wiberg     
10 Casper Helgesson      1:0    Jonathan Holm     
11 Adam Seghir           1:0    BYE               
 1 Gabriel Jacobsen     0:1    Sakarias Jussila  
 2 Theo Dofeldt         1:0    Sebastian Ekstrand
 3 Samuel Larsson       0:1    Filip Jonsson     
 4 Ghenna Chahrour      1:0    Samuel Moor       
 5 Benjamin Guberina    1:0    Bader Baladi      
 6 Hillevi Uhrberg      1:0    Tess Jussila      
 7 Måns Vahlberg        0:1    Alexander Andersen
 8 Adam Seghir          0:1    Casper Helgesson  
 9 Emil Duus            1:0    Elias Seghir      
10 Jonathan Holm        0:1    Haider Al-Sherufi 
11 Viktor Wiberg        1:0    BYE               
 1 Sakarias Jussila     .5:.5   Theo Dofeldt     
 2 Filip Jonsson         1:0    Ghenna Chahrour  
 3 Hillevi Uhrberg       1:0    Benjamin Guberina
 4 Haider Al-Sherufi     1:0    Gabriel Jacobsen 
 5 Alexander Andersen    0:1    Samuel Moor      
 6 Sebastian Ekstrand    1:0    Emil Duus        
 7 Casper Helgesson      1:0    Samuel Larsson   
 8 Bader Baladi          0:1    Viktor Wiberg    
 9 Tess Jussila          1:0    Adam Seghir      
10 Elias Seghir          0:1    Måns Vahlberg    
11 Jonathan Holm         1:0    BYE              
 1 Theo Dofeldt         1:0    Filip Jonsson     
 2 Sakarias Jussila     1:0    Hillevi Uhrberg   
 3 Ghenna Chahrour      0:1    Haider Al-Sherufi 
 4 Gabriel Jacobsen     1:0    Sebastian Ekstrand
 5 Benjamin Guberina    1:0    Casper Helgesson  
 6 Samuel Moor          1:0    Måns Vahlberg     
 7 Samuel Larsson       1:0    Alexander Andersen
 8 Viktor Wiberg        1:0    Tess Jussila      
 9 Emil Duus            1:0    Jonathan Holm     
10 Adam Seghir          0:1    Elias Seghir      
11 Bader Baladi         1:0    BYE               

Total slutställning

 Plac. Namn               Klubb         Poäng   Kvalitet

  1   Sakarias Jussila   Åstorps SS       5.5      19.5
  2   Theo Dofeldt       Engelholms SK    5.5      18.5
  3   Filip Jonsson      Helsingborgs ASK 4        20.5
  4   Hillevi Uhrberg    Helsingborgs ASK 4        20.0
  5   Gabriel Jacobsen   Helsingborgs ASK 4        19.0
  6   Haider Al-Sherufi  Helsingborgs ASK 4        15.5
      Benjamin Guberina  Helsingborgs ASK 4        15.5
      Samuel Moor        Helsingborgs SS  4        15.5
  9   Ghenna Chahrour    Åstorps SS       3        19.0
 10   Bader Baladi       Åstorps SS       3        18.5
 11   Sebastian Ekstrand Helsingborgs ASK 3        17.0
      Viktor Wiberg      Åstorps SS       3        17.0
 13   Samuel Larsson     Helsingborgs ASK 3        16.0
 14   Casper Helgesson   Landskrona SK    3        15.5
 15   Emil Duus          Helsingborgs ASK 3        11.5
 16   Alexander Andersen Åstorps SS       2        17.5
 17   Tess Jussila       Åstorps SS       2        16.5
 18   Elias Seghir       Helsingborgs ASK 2        15.0
 19   Måns Vahlberg      Åstorps SS       2        13.5
 20   Jonathan Holm      Åstorps SS       1        17.0
 21   Adam Seghir        Helsingborgs ASK 1        14.0

Årskurs 5 och uppåt

		       Poäng	Kvalitet
1 Sakarias Jussila	5,5	19,5
2 Theo Dofeldt		5,5	18,5
3 Filip Jonsson		4	20,5
4 Hillevi Uhrberg	4	20
5 Gabriel Jacobsen	4	19
6 Benjamin Guberina	4	15,5
  Samuel Moor		4	15,5
8 Genna Chahrour	3	19
9 Bader Baladi		3	18,5
10 Sebastian Ekstrand	3	17
   Viktor Wiberg	3	17
12 Alexander Andersen	2	17,5
13 Måns Vahlberg	2	13,5

Årskurs 4 och neråt

		       Poäng	Kvalitet
1 Haider Al-Sherufi	4	15,5
2 Samuel Larsson	3	16
3 Casper Helgesson	3	15,5
4 Emil Duus		3	11,5
5 Tess Jussila		2	16,5
6 Elias Seghir		2	15
7 Jonathan Holm		1	17
8 Adam Seghir		1	14
image_pdfimage_print
Share

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *