Junior-DM i Snabbschack 2015

Grupp A Årskurs 5 och äldre

DeltagareRond 1Rond 2Rond 3Rond 4Rond 5Rond 6Slutställning
No  Name                 Club            

1.  Sakarias Jussila     Åstorps SS      
2.  Tess Jussila         Åstorps SS      
3.  Filip Jonsson        Helsingborgs ASK
4.  Casper Helgesson     Landskrona SK   
5.  Erik Palm            Åstorps SS      
6.  Lukas Mirsch         Helsingborgs ASK
7.  Marko Bizic          Helsingborgs ASK
8.  Majed Fakhr Eldin    Helsingborgs ASK
9.  Linnea Lauridsen     Helsingborgs ASK
10. Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK
11. Haider Al-Sherufi    Helsingborgs ASK
No Name              Club              Result   Name                 Club            

 1 Sakarias Jussila  Åstorps SS          1:0    Lukas Mirsch         Helsingborgs ASK
 2 Marko Bizic       Helsingborgs ASK    1:0    Tess Jussila         Åstorps SS      
 3 Filip Jonsson     Helsingborgs ASK    1:0    Majed Fakhr Eldin    Helsingborgs ASK
 4 Linnea Lauridsen  Helsingborgs ASK    1:0    Casper Helgesson     Landskrona SK   
 5 Erik Palm         Åstorps SS          0:1    Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK
 6 Haider Al-Sherufi Helsingborgs ASK    1:0    BYE                                  

No Name                 Club              Result   Name             Club            

 1 Linnea Lauridsen     Helsingborgs ASK    0:1    Sakarias Jussila Åstorps SS      
 2 Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK    1:0    Filip Jonsson    Helsingborgs ASK
 3 Haider Al-Sherufi    Helsingborgs ASK    1:0    Marko Bizic      Helsingborgs ASK
 4 Tess Jussila         Åstorps SS          1:0    Erik Palm        Åstorps SS      
 5 Casper Helgesson     Landskrona SK       1:0    Lukas Mirsch     Helsingborgs ASK
 6 Majed Fakhr Eldin    Helsingborgs ASK    1:0    BYE                              

No Name              Club              Result   Name                 Club            

 1 Sakarias Jussila  Åstorps SS          1:0    Haider Al-Sherufi    Helsingborgs ASK
 2 Marko Bizic       Helsingborgs ASK    0:1    Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK
 3 Majed Fakhr Eldin Helsingborgs ASK    1:0    Tess Jussila         Åstorps SS      
 4 Filip Jonsson     Helsingborgs ASK    1:0    Casper Helgesson     Landskrona SK   
 5 Erik Palm         Åstorps SS          0:1    Linnea Lauridsen     Helsingborgs ASK
 6 Lukas Mirsch      Helsingborgs ASK    1:0    BYE                                  

No Name                 Club              Result   Name              Club            

 1 Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK    1:0    Sakarias Jussila  Åstorps SS      
 2 Linnea Lauridsen     Helsingborgs ASK    0:1    Filip Jonsson     Helsingborgs ASK
 3 Haider Al-Sherufi    Helsingborgs ASK    0:1    Majed Fakhr Eldin Helsingborgs ASK
 4 Lukas Mirsch         Helsingborgs ASK    1:0    Tess Jussila      Åstorps SS      
 5 Casper Helgesson     Landskrona SK       1:0    Marko Bizic       Helsingborgs ASK
 6 Erik Palm            Åstorps SS          1:0    BYE                               
No Name              Club              Result   Name                 Club            

 1 Majed Fakhr Eldin Helsingborgs ASK    0:1    Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK
 2 Sakarias Jussila  Åstorps SS          0:1    Filip Jonsson        Helsingborgs ASK
 3 Casper Helgesson  Landskrona SK       0:1    Haider Al-Sherufi    Helsingborgs ASK
 4 Tess Jussila      Åstorps SS          0:1    Linnea Lauridsen     Helsingborgs ASK
 5 Lukas Mirsch      Helsingborgs ASK    1:0    Erik Palm            Åstorps SS      
 6 Marko Bizic       Helsingborgs ASK    1:0    BYE                                  
No Name                 Club              Result   Name              Club            

 1 Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK    1:0    Casper Helgesson  Landskrona SK   
 2 Filip Jonsson        Helsingborgs ASK    1:0    Lukas Mirsch      Helsingborgs ASK
 3 Haider Al-Sherufi    Helsingborgs ASK    1:0    Linnea Lauridsen  Helsingborgs ASK
 4 Marko Bizic          Helsingborgs ASK    0:1    Sakarias Jussila  Åstorps SS      
 5 Erik Palm            Åstorps SS          0:1    Majed Fakhr Eldin Helsingborgs ASK
 6 Tess Jussila         Åstorps SS          1:0    BYE                               
Place Name                 Club             Score M-Buch.

  1   Tomasz Szczepanowski Helsingborgs ASK 6        16.0
  2   Filip Jonsson        Helsingborgs ASK 5        19.0
  3   Sakarias Jussila     Åstorps SS       4        20.0
  4   Majed Fakhr Eldin    Helsingborgs ASK 4        19.0
  5   Haider Al-Sherufi    Helsingborgs ASK 4        15.5
  6   Linnea Lauridsen     Helsingborgs ASK 3        16.0
  7   Lukas Mirsch         Helsingborgs ASK 3        15.5
  8   Casper Helgesson     Landskrona SK    2        20.0
  9   Marko Bizic          Helsingborgs ASK 2        18.5
 10   Tess Jussila         Åstorps SS       2        13.5
 11   Erik Palm            Åstorps SS       1        18.0

Grupp B Årskurs 4 och yngre

DeltagareRond 1Rond 2Rond 3Rond 4Rond 5Rond 6Slutställning
No  Name               Club            

1.  Albin Eksten       Helsingborgs SS 
2.  John Martin Breili Engelholms SK   
3.  Oskar Palm         Åstorps SS      
4.  George Bobocea     Åstorps SS      
5.  Arvid Månsson      Landskrona SK   
6.  Emil Duus          Helsingborgs ASK
7.  Annie Dahlberg     Helsingborgs SS 
8.  Vera Jussila       Åstorps SS      
9.  Ylva Jussila       Åstorps SS      
10. Sixten Wallin      Helsingborgs SS 
11. Manfred Nilsson    Helsingborgs ASK
12. Alice Nygren       Åstorps SS      
13. Gabriel Thede      Helsingborgs ASK
14. Samuel Larsson     Helsingborgs ASK
15. Lukas Palm         Åstorps SS      
No Name            Club              Result   Name               Club            

 1 Albin Eksten    Helsingborgs SS     1:0    Vera Jussila       Åstorps SS      
 2 Ylva Jussila    Åstorps SS          0:1    John Martin Breili Engelholms SK   
 3 Oskar Palm      Åstorps SS          0:1    Sixten Wallin      Helsingborgs SS 
 4 Manfred Nilsson Helsingborgs ASK    0:1    George Bobocea     Åstorps SS      
 5 Arvid Månsson   Landskrona SK       1:0    Alice Nygren       Åstorps SS      
 6 Gabriel Thede   Helsingborgs ASK    1:0    Emil Duus          Helsingborgs ASK
 7 Annie Dahlberg  Helsingborgs SS     0:1    Samuel Larsson     Helsingborgs ASK
 8 Lukas Palm      Åstorps SS          1:0    BYE                                
No Name               Club              Result   Name           Club            

 1 Sixten Wallin      Helsingborgs SS     1:0    Albin Eksten   Helsingborgs SS 
 2 John Martin Breili Engelholms SK       1:0    Gabriel Thede  Helsingborgs ASK
 3 George Bobocea     Åstorps SS          1:0    Lukas Palm     Åstorps SS      
 4 Samuel Larsson     Helsingborgs ASK    1:0    Arvid Månsson  Landskrona SK   
 5 Vera Jussila       Åstorps SS          0:1    Oskar Palm     Åstorps SS      
 6 Emil Duus          Helsingborgs ASK    1:0    Ylva Jussila   Åstorps SS      
 7 Manfred Nilsson    Helsingborgs ASK   .5:.5   Annie Dahlberg Helsingborgs SS 
 8 Alice Nygren       Åstorps SS          1:0    BYE                            

No Name           Club              Result   Name               Club            

 1 Sixten Wallin  Helsingborgs SS     1:0    John Martin Breili Engelholms SK   
 2 Samuel Larsson Helsingborgs ASK    1:0    George Bobocea     Åstorps SS      
 3 Albin Eksten   Helsingborgs SS     0:1    Emil Duus          Helsingborgs ASK
 4 Alice Nygren   Åstorps SS          0:1    Oskar Palm         Åstorps SS      
 5 Lukas Palm     Åstorps SS          0:1    Arvid Månsson      Landskrona SK   
 6 Gabriel Thede  Helsingborgs ASK    1:0    Manfred Nilsson    Helsingborgs ASK
 7 Annie Dahlberg Helsingborgs SS     1:0    Vera Jussila       Åstorps SS      
 8 Ylva Jussila   Åstorps SS          1:0    BYE                                
No Name               Club             Result   Name            Club            

 1 John Martin Breili Engelholms SK      0:1    Samuel Larsson  Helsingborgs ASK
 2 George Bobocea     Åstorps SS         1:0    Sixten Wallin   Helsingborgs SS 
 3 Oskar Palm         Åstorps SS         0:1    Emil Duus       Helsingborgs ASK
 4 Arvid Månsson      Landskrona SK      0:1    Gabriel Thede   Helsingborgs ASK
 5 Albin Eksten       Helsingborgs SS   .5:.5   Annie Dahlberg  Helsingborgs SS 
 6 Ylva Jussila       Åstorps SS         1:0    Alice Nygren    Åstorps SS      
 7 Lukas Palm         Åstorps SS         0:1    Manfred Nilsson Helsingborgs ASK
 8 Vera Jussila       Åstorps SS         1:0    BYE                             

No Name            Club              Result   Name               Club           

 1 Samuel Larsson  Helsingborgs ASK   .5:.5   Sixten Wallin      Helsingborgs SS
 2 Gabriel Thede   Helsingborgs ASK    1:0    George Bobocea     Åstorps SS     
 3 Emil Duus       Helsingborgs ASK    1:0    Arvid Månsson      Landskrona SK  
 4 Annie Dahlberg  Helsingborgs SS     1:0    John Martin Breili Engelholms SK  
 5 Oskar Palm      Åstorps SS          0:1    Ylva Jussila       Åstorps SS     
 6 Alice Nygren    Åstorps SS          0:1    Albin Eksten       Helsingborgs SS
 7 Vera Jussila    Åstorps SS         .5:.5   Lukas Palm         Åstorps SS     
 8 Manfred Nilsson Helsingborgs ASK    1:0    BYE                               

No Name               Club              Result   Name           Club            

 1 Emil Duus          Helsingborgs ASK    0:1    Samuel Larsson Helsingborgs ASK
 2 Sixten Wallin      Helsingborgs SS     0:1    Gabriel Thede  Helsingborgs ASK
 3 George Bobocea     Åstorps SS          0:1    Annie Dahlberg Helsingborgs SS 
 4 Ylva Jussila       Åstorps SS          1:0    Albin Eksten   Helsingborgs SS 
 5 Manfred Nilsson    Helsingborgs ASK    1:0    Oskar Palm     Åstorps SS      
 6 John Martin Breili Engelholms SK       1:0    Vera Jussila   Åstorps SS      
 7 Lukas Palm         Åstorps SS          1:0    Alice Nygren   Åstorps SS      
 8 Arvid Månsson      Landskrona SK       1:0    BYE                            

Place Name               Club             Score M-Buch.

  1   Samuel Larsson     Helsingborgs ASK 5.5      17.5
  2   Gabriel Thede      Helsingborgs ASK 5        16.5
  3   Emil Duus          Helsingborgs ASK 4        19.0
  4   Annie Dahlberg     Helsingborgs SS  4        17.0
  5   Ylva Jussila       Åstorps SS       4        14.5
  6   Sixten Wallin      Helsingborgs SS  3.5      19.0
  7   Manfred Nilsson    Helsingborgs ASK 3.5      17.0
  8   John Martin Breili Engelholms SK    3        21.5
  9   George Bobocea     Åstorps SS       3        21.0
 10   Arvid Månsson      Landskrona SK    3        19.5
 11   Albin Eksten       Helsingborgs SS  2.5      16.0
 12   Lukas Palm         Åstorps SS       2.5      12.5
 13   Oskar Palm         Åstorps SS       2        15.0
 14   Vera Jussila       Åstorps SS       1.5      14.5
 15   Alice Nygren       Åstorps SS       1        13.5

image_pdfimage_print
Share

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *