Resultat Masken/Ålen 2015

skaneschackUngdomstävlingen Masken/Ålen arrangerades på Mellanhedsskolan i Malmö lördagen den 14 november av Skånes Schackförbund.

JuniorerKadetterMiniorerYngre Miniorer

Juniorer

PlacNamnKlubbPoäng
1Erik LeonardssonSK Bara Bönder5p/6
2Pontus FogelbergEn Passant4
3Henrik KarpinskyUSK Rörsjön2
4Simon AnderssonUSK Rörsjön1

Kadetter

PlacNamnKlubbPoäng
1Martin JogstadEslövs SK7p/7
2André ForsbergEn Passant6
3Carlos ThörnbergLimhamns SK5
4Jacob JönssonSödra Sandby SS5
5Sixten RosagerLunds ASK
6Filip JonssonHelsingborgs ASK
7Anton Håkansson DikSödra Sandby SS
8Elias LundkvistRonneby SK4
9Karl EkbergLimhamns SK4
10Walter WäyrynenLunds ASK4
11Davy ThanMalmö AS4
12Olof SöderqvistSödra Sandby SS4
13Benjamin OlssonEslövs SK4
14Hampus ErikssonHelsingborgs ASK4
15Erik SteinLunds ASK4
16Linus EiseleSödra Sandby SS
17Batoor GholamLunds ASK3
18Majed Fakhr EldinHelsingborgs ASK3
19Kyllian MendesLunds ASK3
20Hampus ErlandssonSödra Sandby SS3
21Hannes BlomkvistEn Passant3
22Tilda JepsonLimhamns SK2
23Simon SjöSödra Sandby SS2
24Marjana SkansLimhamns SK2
25Alfred HellmarkSödra Sandby SS2
26Måns StrandbergYstads SS2
27Sebastian EkstrandHelsingborgs ASK1
28Gunduz MamadovLimhamns SK0

Miniorer

PlacNamnKlubbPoäng
1Tomasz SzczepanowskiHelsingborgs ASK6p/7
2Oscar JönssonSödra Sandby SS
3Alexander NordLunds ASK5
4Svante BlombergSödra Sandby SS5
5Lorik SadikuLunds ASK5
6Hampus BensrydLunds ASK
7Nathalie WestinLimhamns SK
8Adam TsakirisLimhamns SK4
9Elias GlasEslövs SK4
10Alex EgorovLunds ASK4
11Max RasmussonYstads SS4
12Elin PedersenLimhamns SK
13Hampus AlvinLunds ASK3
14Alexander AindowEslövs SK3
15Erik BerggrenLimhamns SK3
16Michael EgorovLunds ASK3
17Haider Al-SherufiHelsingborgs ASK3
18Erik LindqvistSödra Sandby SS3
19Morris TegnérMalmö AS3
20Maja JepsonLimhamns SK
21Kevin StrandSK Bara Bönder2
22Marko BizicHelsingborgs ASK2
23Torin Stanton-AnderssonSödra Sandby SS2

Yngre Miniorer

PlacNamnKlubbPoäng
1Ludvig MorellLunds ASK6p/7
2Anton KastratiHalmstad-Harplinge6
3Asker MalmströmMalmö AS5
4Fabian AnderssonRonneby SK5
5Kevin PeterssonLimhamns SK5
6Peja PerssonLunds ASK5
7Christian ZemanMalmö AS5
8Marcus NordinEn Passant
9Mattias BergendahlHelsingborgs ASK
10Samuel LarssonHelsingborgs ASK4
11William JohanssonLunds ASK4
12Harry GreenLimhamns SK4
13Elias SeitzbergLimhamns SK4
14Oliver HolmqvistEn Passant4
15Jakob HökmarkLimhamns SK4
16Jacob UppmanMalmö AS4
17Edwin JanérSödra Sandby SS4
18David PeterssonLunds ASK4
19Karl LindquistSödra Sandby SS
20Elina MamadovaLimhamns SK
21Viggo AsperLimhamns SK
22Alrik AnderssonLunds ASK3
23Erik MedborgLunds ASK3
24Ragnar JanssonEslövs SK3
25Melvin SvenssonEn Passant3
26Noah Gebre HiwotMalmö AS3
27Srinikhil AthimoolamLunds ASK3
28Tova OlssonEslövs SK3
29Alice BlomquistLimhamns SK3
30Albert KowalskiLimhamns SK3
31Leo JohanssonLunds ASK
32Elna GlasEslövs SK2
33Tony LiharevschiEslövs SK2
34Sahand Haji BadalMalmö AS2
35Dan LacobEslövs SK2
36Emilia LiharevschiEslövs SK
37Adam WesterlingEslövs SK
38Sean Christian MocvilleMalmö AS1
39Rasmus Slot EinarssonLimhamns SK0/1
image_pdfimage_print
Share

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.