Kadetter (2001-2004)

Startfält

No  Name                      Club                          
1.  Tess Jussila              Synkopen Helsingborg          
2.  Oscar Jönsson             Killebäckskolan Södra Sandby  
3.  Viking Lind               Johannes Hedberggymnasiet Hels
4.  Casper Helgesson          Engelska skolan Landskrona    
5.  Tomasz Szczepanowski      Högastens skolan Helsingborg  
6.  Ruben Höglund             Procivitas gymnasium Helsingbo
7.  Gabriel Jacobsen          Maria Parkskolan Helsingborg  
8.  Nathalie Westin           Ljungenskolan Höllviken       
9.  Markus Mena               Maria Parkskolan Helsingborg  
10. Elias Glas                IES Lund                      
11. Maja Jepson               Rutsborgskolan Lomma          
12. Hampus Bensryd            Lerbäckskolan Lund            
13. Mikkel Mejlvang           Rønne privatskole DK          
14. Mikala Höyerup            Atheneskolan DK               
15. William Tengstrand-Nugent IES Hässleholm                
16. Olof Söderquist           Killebäckskolan Södra Sandby  
17. Andy Voong                IES Hässleholm                
18. Alexander Nord            Fäladsgården Lund             
19. Haider Al-Sherufi         Kunskapsskolan Helsingborg    
20. Elizabeth Johansson       Spyken Lund                   
21. Sabina Sefkovic           Tyringe skola                 
22. Anton Håkansson Dik       Killebäckskolan Södra Sandby  
23. Casper Sode               Bornholms Fri Idrætsskole DK  
24. Linnea Lauridsen          Laröd skola Helsingborg       
25. Sebastian Ekstrand        Vittra Adolfsberg             
26. Morris Tegnér             Dammfriskolan Malmö           
27. Emil Skovgaard            Nyelandsvejens skole DK       

Slutställning

Place Name                       Score M-Buch. Buch. Wins

  1   Lind, Viking               4         9.0   9.0    4
 2-3  Nord, Alexander            3.5       8.5   9.5    3
      Szczepanowski, Tomasz      3.5       7.5   8.5    3
 4-9  Höyerup, Mikala            3         8.0  10.0    3
      Jönsson, Oscar             3         8.0   9.0    3
      Bensryd, Hampus            3         8.0   9.0    3
      Mejlvang, Mikkel           3         6.5   7.0    3
      Johansson, Elizabeth       3         6.0   6.5    3
      Skovgaard, Emil            3         5.0   6.0    2
10-19 Jacobsen, Gabriel          2         9.5  10.0    2
      Mena, Markus               2         8.5  10.5    2
      Jussila, Tess              2         8.0   9.0    2
      Westin, Nathalie           2         7.5   8.0    2
      Håkansson Dik, Anton       2         7.0   8.0    2
      Jepson, Maja               2         7.0   7.0    2
      Glas, Elias                2         6.0   6.5    2
      Ekstrand, Sebastian        2         6.0   6.0    2
      Höglund, Ruben             2         5.0   5.5    2
      Lauridsen, Linnea          2         5.0   5.5    2
20-26 Sode, Casper               1         9.0  11.0    1
      Helgesson, Casper          1         8.5   9.0    1
      Tegnér, Morris             1         8.0  10.0    0
      Tengstrand-Nugent, William 1         7.0   7.0    1
      Al-Sherufi, Haider         1         6.5   8.5    1
      Sefkovic, Sabina           1         6.0   8.0    0
      Voong, Andy                1         6.0   7.0    0
 27   Söderquist, Olof           0         8.0   9.0    0

Resultat rond 1

No Name                       Result   Name               

 1 Tess Jussila                 0:1    Mikala Höyerup     
 2 William Tengstrand-Nugent    0:1    Oscar Jönsson      
 3 Viking Lind                  1:0    Olof Söderquist    
 4 Andy Voong                   0:1    Casper Helgesson   
 5 Tomasz Szczepanowski        .5:.5   Alexander Nord     
 6 Haider Al-Sherufi            1:0    Ruben Höglund      
 7 Gabriel Jacobsen             1:0    Elizabeth Johansson
 8 Sabina Sefkovic              0:1    Nathalie Westin    
 9 Markus Mena                  1:0    Anton Håkansson Dik
10 Casper Sode                  1:0    Elias Glas         
11 Maja Jepson                  1:0    Linnea Lauridsen   
12 Sebastian Ekstrand           0:1    Hampus Bensryd     
13 Mikkel Mejlvang              1:0    Morris Tegnér      
14 Emil Skovgaard               1:0    BYE                

Resultat rond 2

No Name                 Result   Name                     

 1 Oscar Jönsson          1:0    Maja Jepson              
 2 Hampus Bensryd         0:1    Viking Lind              
 3 Casper Helgesson       0:1    Mikkel Mejlvang          
 4 Mikala Höyerup         1:0    Gabriel Jacobsen         
 5 Nathalie Westin        1:0    Haider Al-Sherufi        
 6 Emil Skovgaard         0:1    Markus Mena              
 7 Alexander Nord         1:0    Casper Sode              
 8 Ruben Höglund          0:1    Tomasz Szczepanowski     
 9 Elizabeth Johansson    1:0    Tess Jussila             
10 Elias Glas             1:0    Sabina Sefkovic          
11 Anton Håkansson Dik    1:0    William Tengstrand-Nugent
12 Olof Söderquist        0:1    Sebastian Ekstrand       
13 Linnea Lauridsen       1:0    Andy Voong               
14 Morris Tegnér          1:0    BYE                      

Resultat rond 3

No Name                       Result   Name               

 1 Markus Mena                  0:1    Oscar Jönsson      
 2 Viking Lind                  1:0    Mikala Höyerup     
 3 Mikkel Mejlvang              1:0    Nathalie Westin    
 4 Tomasz Szczepanowski         1:0    Casper Helgesson   
 5 Gabriel Jacobsen             0:1    Alexander Nord     
 6 Sebastian Ekstrand           0:1    Elias Glas         
 7 Maja Jepson                  0:1    Anton Håkansson Dik
 8 Casper Sode                  0:1    Hampus Bensryd     
 9 Haider Al-Sherufi            0:1    Emil Skovgaard     
10 Morris Tegnér                0:1    Elizabeth Johansson
11 Tess Jussila                 1:0    Linnea Lauridsen   
12 Andy Voong                   0:1    Ruben Höglund      
13 William Tengstrand-Nugent    1:0    Olof Söderquist    
14 Sabina Sefkovic              1:0    BYE                

Resultat rond 4

No Name               Result   Name                     

 1 Oscar Jönsson        0:1    Viking Lind              
 2 Alexander Nord       1:0    Mikkel Mejlvang          
 3 Nathalie Westin      0:1    Tomasz Szczepanowski     
 4 Mikala Höyerup       1:0    Markus Mena              
 5 Elias Glas           0:1    Elizabeth Johansson      
 6 Hampus Bensryd       1:0    Anton Håkansson Dik      
 7 Emil Skovgaard       1:0    Casper Sode              
 8 Haider Al-Sherufi    0:1    Tess Jussila             
 9 Casper Helgesson     0:1    Sebastian Ekstrand       
10 Ruben Höglund        1:0    Morris Tegnér            
11 Sabina Sefkovic      0:1    Gabriel Jacobsen         
12 Linnea Lauridsen     1:0    William Tengstrand-Nugent
13 Olof Söderquist      0:1    Maja Jepson              
14 Andy Voong           1:0    BYE                      

image_pdfimage_print
Share

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att förhindra skräppost. Läs mer om hur dina kommentarsuppgifter behandlas.