Miniorer (2005-2006)

Startfält

No  Name                     Club                         

1.  Mikolaj Jasionek         Antilopens skola Klippan     
2.  Elna Glas                                             
3.  Rebecka Persson                                       
4.  Karl Lindquist           Killebäckskolan Södra Sandby 
5.  Kalle J Stjernström      Sveaskolan Malmö             
6.  Adam Westerling          Sallerupskolan Eslöv         
7.  Hannibal V Jaques        DK                           
8.  William Ekelius          Stora Hammars skola Höllviken
9.  Erik Lindgren            Stora Hammars skola Höllviken
10. Jakob Dalhammar          Lunds Montessorigrundskola   
11. Lukas Iskos              DK                           
12. Axel Thorén              Slottsstadens skola Malmö    
13. George Bobocea           Nyvångs skola Åstorp         
14. Emma Vastenberg          Stora Hammars skola Höllviken
15. Isabelle Dahlquist       Stora Hammars skola Höllviken
16. Asker Malmström          Rönnenskolan Malmö           
17. Daniel T H Jarlskov      Bröndbyvester skole DK       
18. Emil Duus                Rydebäcksskolan Helsingborg  
19. Viggo Wallin             Maria Parkskolan Helsingborg 
20. David Petersson          Lunds Montessorigrundskola   
21. Anton Engqvist           Härslövs skola Landskrona    
22. Erik Medborg             Lund                         
23. Marcus Andersson         Mellanhedsskolan Malmö       
24. Jokubas Sauklys          Jonstorps skola Helsingborg  
25. Olle Thell Midjema       Byskolan Södra Sandby        
26. Samuel Larsson           Ringstorpsskolan Helsingborg 
27. Edvin Janer              Nyvångsskolan Åstorp         
28. Marcus Voong             IES Hässleholm               
29. Carl Frithiow            Geijerskolan Malmö           
30. Max Brushammar           Stora Hammars skola Höllviken
31. Oliver Holmquist         Kyrkskolan Svedala           
32. William Steffert         IES Hässleholm               
33. Peja Persson             Lund                         
34. Robert Gramkov Sveistrup DK                           
35. Vera Jussila             Slottsvångsskolan Helsingborg
36. Ylva Jussila             Slottsvångskolan Helsingborg 
37. Christian Zeman          Rönnenskolan Malmö           
38. Elliot Visonj            Stora Hammars skola Höllviken

Slutställning

Place Name                      Score M-Buch. Buch. Wins

  1   Jaques, Hannibal V        5.5      22.0  25.0    5
 2-4  Iskos, Lukas              5        22.5  25.5    5
      Ekelius, William          5        20.5  22.5    5
      Petersson, David          5        18.5  19.0    5
  5   Malmström, Asker          4.5      20.0  22.0    4
6-12  Zeman, Christian          4        20.5  22.5    4
      Janer, Edvin              4        20.0  22.0    4
      Brushammar, Max           4        18.0  19.0    4
      Visonj, Elliot            4        18.0  19.0    4
      Sveistrup, Robert Gramkov 4        17.5  18.5    4
      Steffert, William         4        17.0  19.0    4
      Jarlskov, Daniel T H      4        16.5  18.5    4
13-15 Andersson, Marcus         3.5      16.5  18.0    3
      Jussila, Ylva             3.5      16.5  18.0    2
      Larsson, Samuel           3.5      16.0  17.0    3
16-24 Lindgren, Erik            3        20.0  23.0    3
      Persson, Peja             3        19.5  21.5    3
      Holmquist, Oliver         3        17.0  19.0    2
      Stjernström, Kalle J      3        16.5  18.5    3
      Dalhammar, Jakob          3        16.0  18.0    3
      Voong, Marcus             3        16.0  18.0    3
      Duus, Emil                3        15.0  17.0    3
      Vastenberg, Emma          3        14.0  16.0    3
      Medborg, Erik             3        12.5  13.0    3
25-33 Persson, Rebecka          2        19.0  22.0    2
      Lindquist, Karl           2        16.0  17.0    2
      Jussila, Vera             2        15.5  16.5    2
      Thorén, Axel              2        15.0  17.0    2
      Sauklys, Jokubas          2        15.0  16.5    2
      Thell Midjema, Olle       2        14.0  15.5    2
      Westerling, Adam          2        14.0  15.0    2
      Bobocea, George           2        14.0  14.5    2
      Frithiow, Carl            2        12.5  13.0    2
34-35 Glas, Elna                1.5      15.0  16.5    1
      Engqvist, Anton           1.5       8.5   9.0    1
36-37 Dahlquist, Isabelle       1        13.5  14.5    1
      Wallin, Viggo             1        12.5  13.0    0
 38   Jasionek, Mikolaj         0.5      13.5  14.5    0

Resultat rond 1

No Name                 Result   Name                    

 1 Mikolaj Jasionek       0:1    David Petersson         
 2 Anton Engqvist         0:1    Elna Glas               
 3 Rebecka Persson        1:0    Erik Medborg            
 4 Marcus Andersson       1:0    Karl Lindquist          
 5 Kalle J Stjernström    1:0    Jokubas Sauklys         
 6 Olle Thell Midjema     1:0    Adam Westerling         
 7 Hannibal V Jaques      1:0    Samuel Larsson          
 8 Edvin Janer            0:1    William Ekelius         
 9 Erik Lindgren          1:0    Marcus Voong            
10 Carl Frithiow          0:1    Jakob Dalhammar         
11 Lukas Iskos            1:0    Max Brushammar          
12 Oliver Holmquist       1:0    Axel Thorén             
13 George Bobocea         0:1    William Steffert        
14 Peja Persson           1:0    Emma Vastenberg         
15 Isabelle Dahlquist     0:1    Robert Gramkov Sveistrup
16 Vera Jussila           0:1    Asker Malmström         
17 Daniel T H Jarlskov    0:1    Ylva Jussila            
18 Christian Zeman        1:0    Emil Duus               
19 Viggo Wallin           0:1    Elliot Visonj           

Resultat rond 2

No Name                      Result   Name               

 1 Elna Glas                   0:1    Marcus Andersson   
 2 David Petersson             1:0    Rebecka Persson    
 3 William Steffert            1:0    Kalle J Stjernström
 4 Robert Gramkov Sveistrup    0:1    Hannibal V Jaques  
 5 William Ekelius             1:0    Olle Thell Midjema 
 6 Ylva Jussila                0:1    Erik Lindgren      
 7 Jakob Dalhammar             0:1    Oliver Holmquist   
 8 Elliot Visonj               0:1    Lukas Iskos        
 9 Asker Malmström             1:0    Peja Persson       
10 Karl Lindquist              0:1    Christian Zeman    
11 Erik Medborg                1:0    Mikolaj Jasionek   
12 Adam Westerling             1:0    Anton Engqvist     
13 Axel Thorén                 0:1    Edvin Janer        
14 Jokubas Sauklys             1:0    George Bobocea     
15 Emma Vastenberg             1:0    Carl Frithiow      
16 Samuel Larsson              1:0    Isabelle Dahlquist 
17 Marcus Voong                0:1    Daniel T H Jarlskov
18 Emil Duus                   1:0    Vera Jussila       
19 Max Brushammar              1:0    Viggo Wallin       

Resultat rond 3

No Name                      Result   Name            

 1 Hannibal V Jaques           1:0    David Petersson 
 2 Marcus Andersson            0:1    William Ekelius 
 3 Erik Lindgren               1:0    Oliver Holmquist
 4 Lukas Iskos                 1:0    William Steffert
 5 Christian Zeman             1:0    Asker Malmström 
 6 Jokubas Sauklys             1:0    Elna Glas       
 7 Rebecka Persson             1:0    Samuel Larsson  
 8 Kalle J Stjernström         0:1    Max Brushammar  
 9 Edvin Janer                 1:0    Adam Westerling 
10 Olle Thell Midjema          0:1    Jakob Dalhammar 
11 Robert Gramkov Sveistrup    1:0    Emma Vastenberg 
12 Daniel T H Jarlskov         0:1    Elliot Visonj   
13 Peja Persson                1:0    Emil Duus       
14 Ylva Jussila                1:0    Erik Medborg    
15 Mikolaj Jasionek           .5:.5   Viggo Wallin    
16 Anton Engqvist              0:1    Karl Lindquist  
17 Carl Frithiow               0:1    Axel Thorén     
18 George Bobocea              0:1    Marcus Voong    
19 Isabelle Dahlquist          0:1    Vera Jussila    

Resultat rond 4

No Name              Result   Name                    

 1 Erik Lindgren       0:1    Hannibal V Jaques       
 2 William Ekelius     1:0    Christian Zeman         
 3 Jakob Dalhammar     0:1    Lukas Iskos             
 4 Max Brushammar      1:0    Rebecka Persson         
 5 Asker Malmström     1:0    Robert Gramkov Sveistrup
 6 David Petersson     1:0    Peja Persson            
 7 Oliver Holmquist   .5:.5   Marcus Andersson        
 8 William Steffert    1:0    Jokubas Sauklys         
 9 Elliot Visonj       0:1    Edvin Janer             
10 Elna Glas          .5:.5   Ylva Jussila            
11 Karl Lindquist      0:1    Emil Duus               
12 Erik Medborg        0:1    Kalle J Stjernström     
13 Adam Westerling     0:1    Samuel Larsson          
14 Axel Thorén         1:0    Olle Thell Midjema      
15 Emma Vastenberg     0:1    Marcus Voong            
16 Vera Jussila        0:1    Daniel T H Jarlskov     
17 George Bobocea      1:0    Mikolaj Jasionek        
18 Viggo Wallin        0:1    Isabelle Dahlquist      
19 Carl Frithiow       1:0    Anton Engqvist          

Resultat rond 5

No Name                      Result   Name               

 1 Lukas Iskos                 1:0    William Ekelius    
 2 Hannibal V Jaques          .5:.5   Asker Malmström    
 3 Max Brushammar              1:0    Erik Lindgren      
 4 Christian Zeman             0:1    David Petersson    
 5 Edvin Janer                 1:0    William Steffert   
 6 Ylva Jussila               .5:.5   Oliver Holmquist   
 7 Marcus Andersson            1:0    Rebecka Persson    
 8 Samuel Larsson              1:0    Kalle J Stjernström
 9 Jokubas Sauklys             0:1    Jakob Dalhammar    
10 Marcus Voong                1:0    Axel Thorén        
11 Daniel T H Jarlskov         1:0    Peja Persson       
12 Emil Duus                   0:1    Elliot Visonj      
13 Robert Gramkov Sveistrup    1:0    Elna Glas          
14 Isabelle Dahlquist          0:1    Karl Lindquist     
15 Erik Medborg                1:0    Adam Westerling    
16 Olle Thell Midjema          0:1    George Bobocea     
17 Vera Jussila                0:1    Emma Vastenberg    
18 Mikolaj Jasionek            0:1    Carl Frithiow      
19 Anton Engqvist             .5:.5   Viggo Wallin       

Resultat rond 6

No Name                 Result   Name                    

 1 Hannibal V Jaques      1:0    Lukas Iskos             
 2 William Ekelius        1:0    Max Brushammar          
 3 David Petersson        1:0    Edvin Janer             
 4 Asker Malmström        1:0    Marcus Andersson        
 5 William Steffert       1:0    Erik Lindgren           
 6 Jakob Dalhammar        0:1    Robert Gramkov Sveistrup
 7 Oliver Holmquist       0:1    Daniel T H Jarlskov     
 8 Samuel Larsson        .5:.5   Ylva Jussila            
 9 Marcus Voong           0:1    Christian Zeman         
10 Elliot Visonj          1:0    Karl Lindquist          
11 Rebecka Persson        0:1    Emil Duus               
12 Kalle J Stjernström    1:0    Carl Frithiow           
13 Axel Thorén            0:1    Erik Medborg            
14 Peja Persson           1:0    George Bobocea          
15 Emma Vastenberg        1:0    Jokubas Sauklys         
16 Elna Glas              0:1    Olle Thell Midjema      
17 Adam Westerling        1:0    Isabelle Dahlquist      
18 Viggo Wallin           0:1    Vera Jussila            
19 Anton Engqvist         1:0    Mikolaj Jasionek        

image_pdfimage_print
Share

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att förhindra skräppost. Läs mer om hur dina kommentarsuppgifter behandlas.