Yngre Miniorer (2008-)

Antal ronder: 7
Betänketid: 30 minuter per spelare/parti

Slutställning

		                                       Poäng      KP
1.Oscar Morell		  Flygelskolan Lund		6½	29.0
2.Oliver Wu		  Kildegårds Privatskole DK	5½	27.0
3.Theodor Stedman	  Backaskolan Malmö		5	29.5
4.Dawen Wang		  Mårtenskolan Lund		5	26.5
5.August Engdahl	  Stora Hammars Vellinge	5	25.5
6.Elsa Andersson	  Marieskolan Eslöv		5	23.5
7.Sixten Wallin		  Rydebäcksskolan HBG		4½	27.5
8.Frederik Rotvik	  DK				4½	27.0
9.Melvin Olsson		  Tingdamsskolan Oxie		4½	23.5
10.Elin Wu		  Kildegårds Privatskole DK	4	30.0
11.Magnus Yttri Sejersböl Tygelsjöskolan		4	24.5
12.Eskil Grönte		  Uggleskolan S Sandby		4	23.5
13.April Thurman	  DK				4	22.5
14.Jonas Herborn	  Ishøj Skakklub DK		4	21.5
15.Dante Evenäs		  Djupadalsskolan Malmö		4	21.5
16.Jakob Prochéus	  Byskolan S Sandby		3½	26.0
17.Victor Degler	  DK				3½	20.5
18.Alex Henriksen	  International School HBG	3½	19.5
19.Debasman Koley	  International School HBG	3	22.5
20.Julia Vastenberg	  Stora Hammars Vellinge	3	21.5
21.Niklas Dalmyr	  Rydebäcks Montessoris HBG	3	20.5
22.Emil Yttri Sejersböl	  Tygelsjöskolan		3	20.5
23.Prisha Agarwal	  International School HBG	3	18.0
24.Mathew Lee		  Ringstorpskolan HBG		2½	21.0
25.Thea Herborn		  Ishøj Skakklub DK		2½	20.5
26.Aslak Jensen		  DK				2	25.5
27.Arthur Klow		  Karl Johanskolan Malmö	2	21.0
28.Anusha Agarwal	  International School HBG	2	18.5
29.Hugo Andersson	  Marieskolan Eslöv		2	18.0
30.Desirée Penalver	  Lorensborgsskolan Malmö	2	17.5
31.Sofia Aleshkov	  IES HBG			2	17.0

rond 1

Bord Vit spelare Resultat Svart spelare
1 Dawen Wang 1-0 August Engdahl
2 Prisha Agarwal 0-1 Aslak Jensen
3 Elsa Andersson 0-1 Melvin Olsson
4 Oscar Morell 1-0 Frederik Rotvik
5 Arthur Klow 1-0 Anusha Agarwal
6 Alex Henriksen 0-1 Sixten Wallin
7 Theodor Stedman 1-0 Mathew Lee
8 Sofia Aleshkov 0-1 Eskil Grönte
9 Oliver Wu 1-0 Victor Degler
10 Niklas Dalmyr 0-1 Magnus Yttri Sejersböl
11 Hugo Andersson 0-1 Desirée Penalver
12 Jakob Prochéus 1-0 Jonas Herborn
13 Dante Evenäs 0-1 Elin Wu
14 April Thurman 1-0 Debasman Koley
15 Thea Herborn 1-0 Emil Yttri Sejersböl
16 Julia Vastenberg 1-0 frirond

rond 2

Bord Vit spelare Resultat Svart spelare
1 Aslak Jensen 0-1 Dawen Wang
2 Melvin Olsson 0-1 Oscar Morell
3 Sixten Wallin 1-0 Arthur Klow
4 Eskil Grönte 0-1 Theodor Stedman
5 Magnus Yttri Sejersböl 0-1 Oliver Wu
6 Desirée Penalver 0-1 Jakob Prochéus
7 Elin Wu 1-0 April Thurman
8 Julia Vastenberg 1-0 Thea Herborn
9 August Engdahl 1-0 Prisha Agarwal
10 Frederik Rotvik 1-0 Elsa Andersson
11 Anusha Agarwal 1-0 Alex Henriksen
12 Mathew Lee 1-0 Sofia Aleshkov
13 Victor Degler 0-1 Niklas Dalmyr
14 Jonas Herborn 1-0 Hugo Andersson
15 Debasman Koley 1-0 Dante Evenäs
16 Emil Yttri Sejersböl 1-0 frirond

rond 3

Bord Vit spelare Resultat Svart spelare
1 Oscar Morell 1-0 Dawen Wang
2 Theodor Stedman 1-0 Sixten Wallin
3 Jakob Prochéus 0-1 Oliver Wu
4 Elin Wu 1-0 Julia Vastenberg
5 Melvin Olsson 0-1 Aslak Jensen
6 Eskil Grönte 1-0 Arthur Klow
7 Desirée Penalver 0-1 Magnus Yttri Sejersböl
8 Thea Herborn 0-1 April Thurman
9 Frederik Rotvik 0-1 August Engdahl
10 Mathew Lee 1-0 Anusha Agarwal
11 Jonas Herborn 1-0 Niklas Dalmyr
12 Emil Yttri Sejersböl 1-0 Debasman Koley
13 Elsa Andersson 1-0 Prisha Agarwal
14 Sofia Aleshkov 0-1 Alex Henriksen
15 Hugo Andersson 0-1 Victor Degler
16 Dante Evenäs 1-0 frirond

rond 4

Bord Vit spelare Resultat Svart spelare
1 Theodor Stedman ½-½ Oscar Morell
2 Oliver Wu ½-½ Elin Wu
3 Sixten Wallin 1-0 Dawen Wang
4 Julia Vastenberg 0-1 Jakob Prochéus
5 Aslak Jensen 0-1 Eskil Grönte
6 April Thurman 0-1 Magnus Yttri Sejersböl
7 August Engdahl 1-0 Mathew Lee
8 Emil Yttri Sejersböl 0-1 Jonas Herborn
9 Arthur Klow 0-1 Melvin Olsson
10 Thea Herborn 1-0 Desirée Penalver
11 Anusha Agarwal 0-1 Frederik Rotvik
12 Debasman Koley 1-0 Niklas Dalmyr
13 Alex Henriksen 0-1 Elsa Andersson
14 Victor Degler 0-1 Dante Evenäs
15 Prisha Agarwal 0-1 Sofia Aleshkov
16 Hugo Andersson 1-0 frirond

rond 5

Bord Vit spelare Resultat Svart spelare
1 Oliver Wu 0-1 Oscar Morell
2 Elin Wu ½-½ Theodor Stedman
3 Jakob Prochéus ½-½ Sixten Wallin
4 Magnus Yttri Sejersböl 0-1 Eskil Grönte
5 Jonas Herborn 0-1 August Engdahl
6 Dawen Wang 1-0 Julia Vastenberg
7 April Thurman 1-0 Aslak Jensen
8 Mathew Lee 0-1 Emil Yttri Sejersböl
9 Melvin Olsson 1-0 Thea Herborn
10 Debasman Koley 0-1 Frederik Rotvik
11 Dante Evenäs 0-1 Elsa Andersson
12 Desirée Penalver 0-1 Arthur Klow
13 Niklas Dalmyr 1-0 Anusha Agarwal
14 Victor Degler ½-½ Alex Henriksen
15 Sofia Aleshkov 0-1 Hugo Andersson
16 Prisha Agarwal 1-0 frirond

rond 6

Bord Vit spelare Resultat Svart spelare
1 Oscar Morell 1-0 Elin Wu
2 August Engdahl 0-1 Theodor Stedman
3 Eskil Grönte 0-1 Oliver Wu
4 Magnus Yttri Sejersböl 0-1 Sixten Wallin
5 Dawen Wang 1-0 Jakob Prochéus
6 April Thurman 1-0 Jonas Herborn
7 Melvin Olsson 1-0 Emil Yttri Sejersböl
8 Frederik Rotvik 1-0 Julia Vastenberg
9 Aslak Jensen 0-1 Elsa Andersson
10 Thea Herborn ½-½ Mathew Lee
11 Arthur Klow 0-1 Debasman Koley
12 Niklas Dalmyr 0-1 Dante Evenäs
13 Alex Henriksen 1-0 Hugo Andersson
14 Desirée Penalver 0-1 Victor Degler
15 Anusha Agarwal 0-1 Prisha Agarwal
16 Sofia Aleshkov 1-0 frirond

Rond 7

Bord Vit spelare Resultat Svart spelare
1 Sixten Wallin 0-1 Oscar Morell
2 Oliver Wu 1-0 Theodor Stedman
3 August Engdahl 1-0 Eskil Grönte
4 Dawen Wang 1-0 April Thurman
5 Frederik Rotvik ½-½ Melvin Olsson
6 Elsa Andersson 1-0 Elin Wu
7 Magnus Yttri Sejersböl 1-0 Jakob Prochéus
8 Debasman Koley 0-1 Jonas Herborn
9 Dante Evenäs 1-0 Emil Yttri Sejersböl
10 Alex Henriksen 1-0 Mathew Lee
11 Victor Degler 1-0 Thea Herborn
12 Aslak Jensen 0-1 Julia Vastenberg
13 Niklas Dalmyr 1-0 Arthur Klow
14 Prisha Agarwal 1-0 Hugo Andersson
15 Desirée Penalver 1-0 Sofia Aleshkov
16 Anusha Agarwal 1-0 frirond
image_pdfimage_print
Share