Swedish Rapid Team Battle Div II 2020 säsong 1


Betänketid: 10 min + 2 sekunders increment.

Spelplats: https://lichess.org/

| Partier |

Tabell

Plac.LagPartipoäng r1Partipoäng r2Partipoäng r3Partipoäng r4Poäng
1Eksjö SK14019612515648
2Lunds ASK89857511836
3Kristineberg SRCB9947856728
4SS Seniorerna Uppsala6460737524
5Helsingborgs SS8258675722
6Wasa SK II7476395219
7Kungstornet6371574517
8Stockholms SS4957327916
9Schack 087954421414
10Täby SK482930638

Poängberäkning:
Ettan: 12 poäng
Tvåan: 10 poäng.
Trean: 8 poäng.
Fyran: 7 poäng.
Femman: 6 poäng.
Sexan: 5 poäng.
Sjuan: 4 poäng.
Åttan: 3 poäng.
Nian: 2 poäng.
Tian: 1 poäng.

länkar

27 maj: Rond 1

3 juni: Rond 2

10 juni: Rond 3

17 juni: Rond 4