Swedish Team Battle Div III 2020 säsong 1


Betänketid: 3 minuter + 2 sec inc.

Spelplats: https://lichess.org/

tabell

Plac.LagPartipoäng r1Partipoäng r2Partipoäng r3Partipoäng r4Partipoäng r5S:a Poäng
1Uppsala SSS25722622225023150
2Visby SK15124122634643048
3Kristineberg SCB23120626320419743
4Helsingborgs ASK22421922020319636
5Linköpings ASS20419821519320431
6Eskilstuna SK15621516720013423
7Blekinge-Nordskåne20217115416316520
8Helsingborgs SS18514815918116118
9ChessArboga17315715413415913
10SS Gambit1501731221221268

Poängberäkning:
Ettan: 12 poäng
Tvåan: 10 poäng.
Trean: 8 poäng.
Fyran: 7 poäng.
Femman: 6 poäng.
Sexan: 5 poäng.
Sjuan: 4 poäng.
Åttan: 3 poäng.
Nian: 2 poäng.
Tian: 1 poäng.

Partier

Ronder

3 maj: Rond 1

10 maj: Rond 2

17 maj :Rond 3

24 maj: Rond 4

31 maj: Rond 5

Regler