Swedish Team Battle Div III 2020 säsong 2


Betänketid: 3 minuter + 2 sec inc.

Spelplats: https://lichess.org/

| Partier |

Tabell

Plac.LagPartipoäng r1Partipoäng r2Partipoäng r3Partipoäng r4Partipoäng r5Poäng
1Malmö AS29921732335341
2Kristineberg SCB18226126926533
3Helsingborgs ASK26122225726032
4Ervalla SS21528125023530
5Linköpings ASS17426226523527
6Trojanska Hästen24722217824226
7Eskilstuna SK22720515120119
8Helsingborgs SS1511081441079
9Blekinge-Nordskåne138192105938
10Kalmar-Västerviksalliansen94113971757

Poängberäkning:
Ettan: 12 poäng
Tvåan: 10 poäng.
Trean: 8 poäng.
Fyran: 7 poäng.
Femman: 6 poäng.
Sexan: 5 poäng.
Sjuan: 4 poäng.
Åttan: 3 poäng.
Nian: 2 poäng.
Tian: 1 poäng.

Ronder

14 juni: Rond 1

21 juni: Rond 2

28 juni: Rond 3

5 juli: Rond 4

12 juli: Rond 5

Regler

image_pdfimage_print
Share